Korzyści z ocieplania

Każdy obiekt budowlany w czasie jego użytkowania ulega tzw. zużyciu moralnemu i technicznemu, wynikającym ze zmieniających się wymagań technicznych i społecznych. Zużyciu moralnemu budynku można przeciwdziałać poprzez modernizację.
W ostatnich latach zaostrzono normy cieplne dla budynków, również znacząco wzrósł koszt energii cieplnej, dlatego większość budynków dawniej wzniesionych wymaga termomodernizacji, która powinna obejmować ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu, stropu nad piwnicą, jak również wymianę stolarki okiennej i drzwiowej na energooszczędne. Jednym słowem termomodernizacja polega na dostosowaniu przegród budynku do obecnie obowiązujących norm izolacyjności termicznej, przegród budowlanych, ale nie tylko - docieplając budynek nadajemy mu również ładny i estetyczny wygląd, elewacja jest przecież wizytówką naszego domu.

 

W Polsce istnieje rozwiązanie wspierające termomodernizację, jest nim ustawa z dnia 18 grudnia 1998 roku, która precyzuje warunki uzyskania premii termomodernizacyjnej.

 

Głównym zadaniem termomodernizacji obiektu jest stworzenie tzw."budynku energooszczędnego". Istnieje również obawa, że tradycyjne nośniki energii nieodnawialnej, w postaci węgla, ropy naftowej czy gazu ziemnego nie są w stanie zabezpieczyć rosnących potrzeb energetycznych, w tym również zapotrzebowania na energię w budownictwie.

 

W Polsce budownictwo zużywa około 40% produkowanej energii, z czego około 32% na eksploatację budynków.
W budynkach mieszkalnych na ogrzewanie i wentylację zużywa się ok 70% całości zużywanej energii, na przygotowanie ciepłej wody użytkowej ok 13%, oświetlenie 8% oraz 9% na inne cele. Wynika z tego, że najbardziej opłacalne jest oszczędzanie na ogrzewaniu co z kolei najprościej można osiągnąć poprzez docieplenie budynku.

 

Gdzie "ucieka"najwięcej ciepła z Naszego domu?
Ciepło z Naszego domu ucieka poprzez:

 

  • przegrody zewnętrzne - do 40% strat
  • strop poddasza - do 30% strat
  • okna - do 20% strat
  • również straty ciepła poprzez wentylację i strop nad piwnicą.

 

Budynek traci lub odbiera ciepło na drodze przenikania, konwekcji i promieniowania. 
Zapotrzebowanie na energię cieplną w okresie zimowym jest uzależnione w znacznym stopniu od sumy strat ciepła. Reasumując, zastosowanie do konstruowania nowych przegród, czy też ich modernizacji, materiałów o dużych porach cieplnych, uzyskuje się przegrody o niskich współczynnikach przenikania ciepła i dlatego nadmierne napromieniowanie słoneczne, czy też wychłodzenie poprzez działanie niskich temperatur i wiatru nieznacznie wpływa na mikroklimat we wnętrzu budynku.

 

Dlaczego warto nam zaufać

uscisk

  • posiadamy specjalistyczny i nowoczesny sprzęt do wykonywania powierzonych nam zadań
  • wysokie kwalifikacje zawodowe naszych pracowników
  • aby sprostać oczekiwaniom i szerokim wymaganiom naszych klientów nasi pracownicy corocznie uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez AKADEMIĘ WEBER
  • posiadamy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Allianz

więcej

O firmie

my

Firma "ADIB" istnieje od 2005 roku. W tym czasie zdążyliśmy już ugruntować swoją pozycję na rynku. Rozwój firmy od początku działalności firmy determinuje jakość i innowacyjność. Posiadana wiedza oraz specjalistyczny sprzęt otwierają nas na szeroki rynek usług.

więcej